pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perdore USB si Ram Memorje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

avatar

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

MesazhTitulli: Perdore USB si Ram Memorje   Thu Jul 08, 2010 11:41 am

Se pari e beni format nje USB qe e keni pastaj e riemeroni me emrin "RAM Drive" e futni USB ne PC tani shkoni

My Computer Properties pastaj ADVANCED dhe te e para shkoni SETTINGS

pastaj hapet nje dritare aty prape shkoni ADVANCED pastaj CHANGE dhe do te shihni nje disk RAM DRIVE e selektoni klikoni klikoni SET (PSH nese disku eshte 1.86 gb ju e beni 1.50gb punon me mire)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Perdore USB si Ram Memorje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: