pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qe qysh duhet te trefishoni shpejtesine e DOWNLOADIT.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
L*BladE

avatar

Postimet : 106
Piket : 370
I antarsuar : 02/07/2010

MesazhTitulli: Qe qysh duhet te trefishoni shpejtesine e DOWNLOADIT.   Thu Jul 08, 2010 11:25 am

Qe qysh duhet te trefishoni shpejtesine e DOWNLOADIT.

Une nuk mar pergjegjsine nese juv ndodh diqka PC-s tuaj.mund ta arrini shpejtsini e download psh. nga 190kb/s deri ne 600kb/s.TESTED


Bone save as ket FILe si tweak.reg

REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"TcpWindowSize"=dword:faf0
"Tcp1323Opts"=dword:0

dhe tani shkoni ja boni SAVE AS ketij file me emrin undo.inf

[Version]
signature=$CHICAGO$

[DefaultInstall]
DelReg=Delete_Reg_Entries


[Delete_Reg_Entries]
HKLM,System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Param eters,TcpWindowSize
HKLM,System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Param eters,Tcp1323Opts

pastaj te ky FILE i II shko click me te djathten edhe ja boni RUN.
..>pastaj duhet tja boni REBOOT PC tuaj per te pasur efekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Qe qysh duhet te trefishoni shpejtesine e DOWNLOADIT.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Mësime dhe Tutoriale-
Kërce tek: