pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Veshja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
((HaCk-LaDi))
Admin
Admin
avatar

Postimet : 252
Piket : 962
I antarsuar : 29/06/2010

MesazhTitulli: Veshja   Wed Jun 30, 2010 9:13 pm

› 430. “Unë e kam parë të Dërguarin e All-llahut të veshur me dy rroba të gjelbra.”
› 431. “Lajmëtari a.s. ditën e çlirimit të Mekkes ka hyrë në të me çallmë të zezë.”
› 432. “Sikur tash jam duke e parë të Dërguarin e All-llahut me çallmë të zezë, anët e së cilës preknin në krahët e tij.”
› 433. “Lajmëtari a.s. doli një ditë në mëngjes i veshur me një pallto lara-lara prej gëzofi të zi leshi.”
› 436. “Çka është nën zogthin e këmbës prej veshjeve e ka vendin në zjarr.”
› 443. “Veshja e mëndafshit dhe e arit është e ndaluar për meshkujt e ummetit tim, ndërsa u lejohet femrave.”
› 443. E kam parë Të Dërguarin e All-llahut a.s. i cili kishte marrë në të djathtën e tij një copë mëndafshi e në të majtën e tij një copë ari e pastaj tha: “Këto dyja janë haram për meshkujt e ummetit tim.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Veshja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: Forum islamik-
Kërce tek: