pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Viruset permes msn-s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Viruset permes msn-s   Thu Apr 01, 2010 9:43 pm

selamu alejkum te nderuar vizitor te kosovaschool ....

ne kete tem do te flasim per viruset e ndryshem te cilet na bejn dem ne pc ku ne biem viktima permes msn duke pranuar linke te ndryshme dhe programe ( te rrejshme ) te ndryshme kinse jan programe te cilat na duhen gjat punes se perditshme ( msn , programe aplikative , media , foto , dizajne e shum te tjera ) por ne fakt nuk jan te dobishme per ne por jan vetem virus te cilet behen nga njerzit te cilet ( e besojn vetveten se kinse bejn diqkaa ) andaj asht e arsyeshme qe ne te kemi kujdes dhe te mos biem ne trika te till te cilet jan shum te demshem per pc .

keshill tjeter eshte edhe web faqe te ndryshme ( kqyre kush ta ka ba bllok , qo sms pa pare , shkarko qka dush prej netit e shum qka te tjeter ) pra gjithqka pershtatet ne menyren e punes se perditshme ne pc ( kerkesave te shumta qe kemi nevoj ) pra kto pershtaten por ne fakt nuk jan aspak ato qe na thuhet se jan por jan vetem viruse te cilet na bejn dem ne kompjuter .

Nje dem tjeter permes msn qe na behet ku sulmohemi nga viruset : qe eshte edhe si problem serioz duke shkatuar edhe prishjen ( hackimin e e-mail addrese ) ose deme te medha ne pc ( hackimin e pc ) - ( vjeddhjen e IP ) e shum e shum te tjera jan ato ....
ky problem eshte problemi i mesazheve te ndryshme qe na vien nga njerez te ndyshem ....
pra permes mesazheve ne INBOX ( ose dikun tjeter ) ne E-mail addres elektronike ( add )

Pra keto sene te cilat na drejtohen neve te mos i marrim nga askush e maspaku nga ata te cilet nuk i njoofim sepse ose na bejn dem ne pc ose na e prishin naj e-mail addres ( na e marrin pasin ) ,....
keto ben te merren vetem nga ndonje i njofshem i cili e din ti dhe je i bindur se nuk e ben nje gje te till ....
pse per ndryshe ne shumicen e rasteve biem viktimaaa ( por ka edhe asi te cilet dojn me te be mir mirpo te kapet jan ata )_______________________________________________
O all-llah me mjafto me hallallin tend nga harami yt dhe me mjafto me miresin tende nga te tjeret .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Viruset permes msn-s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime kompjuterike-
Kërce tek: