pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 bane Pc tuaj me u dhez per 10 sec

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: bane Pc tuaj me u dhez per 10 sec   Wed Dec 30, 2009 1:38 pm

Bone pc-ne tuaj per mu ndez per 10 sekonda Nese duash ta besh qe pc-ja juaj
te ndizet vetem per 10sekonda ateher:

Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shkruaj Regedit -----> shtype enter
Kjo do ta hap nje "Registery Editor"
Tash shikon per "key":
HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndex
Tani e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne te
Where its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,
Ndryshoje ne: 40000
Tani mbylle Registry Editor dhe bene kompjuterin restart

Verejtje : ne qoftse ju ndodh diqka ne pc tuaj KosovaSchool nuk mban pergjegjsi .powered by : kosovaschool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
bane Pc tuaj me u dhez per 10 sec
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Yuav Ua Cas Cov Tuaj Hauv No Thiaj Tsis Muaj Lus Sib Jawv Siab?
» Kuv Rov Tuaj Lawm
» Buagtxhim (Leej Vwj) Keebpuam
» Xav Hlub Xwb Tsis Xav Yuav
» Kuv tuaj tshiab

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime kompjuterike-
Kërce tek: