pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nese keni problem me windows gemiue

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Nese keni problem me windows gemiue   Mon Dec 14, 2009 10:18 am

Nese keni problem me windows gemiue

mesiguri e keni posht nji yll i cili nuk zakonisht i qet dia shkronja dheNese eshte fjala per ndonje problem si ky atehere ndiq udhezimet:


Shtyp CTRL-ALT-Delete per te hapur Task Manager.
Kliko ne fushen Processes dhe gjeje procesin “wgatray.exe” , selekto dhe shtyp butonin End Task.
Restarto kompjuterin dhe hyr me opcionin Safe Mode.
Për të startuar në Safe Mode, ndiq udhëzimet:
Restarto kompjuterin dhe fillo të shtypësh F8 në tastier. Gjatë kësaj kompjuteri juaj do te paraqet te gjitha pajisjet harverike te instaluara, mirepo ju vazhdoni të mbani F8 shtypur derisa te shfaq disa opcione per startime te ndryshme ne Windows.
Zgjedh opcionin Safe Mode dhe pastaj shtyp ENTER në tastier.
Pasi ta kesh bërë këtë Windowsi juaj do te filloj startimin ne Safe Mode duke ju marr nje kohe te konsideruseshme, kështu qe bëhuni te durueshëm.
Kur Windows-i te startoj nga Safe Mode ju do ti keni te gjitha te drejtat si administrator i kompjuterit."

Për të kthyer kompjuterin ne punen normale. Vetem shtypni pullen Restart dhe çdo gjë do të kthehet si më parë.
Pasi te jesh kyqur fshije WgaTray.exe qe gjindet ne lokacionin c:WindowsSystem32
Gjithashtu fshije WgaTray.exe qe gjindet ne lokacionin c:WindowsSystem32dllcache
Kliko Start-Run- shkruaj regedit dhe shtyp butonin ok
Shko ne lokacionin e meposhtem:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogonNotify key.
Fshije folderin WgaLogon me te gjitha komponentet e saja
Restarto kompjuterin.


Azhuro:
Shkarko veglen WGA remover te quajtur RemoveWGA.exe, dhe pasi ta kesh shkarkuar vetem instalojeni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Nese keni problem me windows gemiue
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» [SOLVED] Problem with Windows Event and Task Schedule scripts
» [ANSWERED] Problem with Windows Search and Modern ui apps.
» Video discoloration and full screen problem in Windows Media
» Windows 8.1 HTPC Bare bone Strip out
» Problem in playing GTA San Andreas, no Audio card.

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime kompjuterike-
Kërce tek: