pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Emrat e ALL-LLAHUT dhe perkthimi i tyre ne gj. shqipe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Emrat e ALL-LLAHUT dhe perkthimi i tyre ne gj. shqipe   Thu Dec 03, 2009 8:01 pm

El esmaul-husna
emrat e bukur te Zotit xh.sh.

--------------------------------------------------------------------------------

Me emrin e All-llahut, të Gjithëmëshirëshmit, Mëshirëplotit

(emrat e bukur)

“Të All-llahut janë emrat e bukur, pra thirreni me ta...”
(Kur’an, A’raf: 180)
“All-llahu i Madhëruar ka nëntëdhjetë e nëntë emra të bukur, kush i mëson ata, hyn në Xhennet!”
(Muhammedi a.s.)Të lusim ty, i cili je Ai, Zoti, që s’ka zot pos Tij, i Gjalli, i Përjetëshmi !ALL-LLAH
Allah

ER-RAHMAN i Gjithëmëshirëshmi

ER-RAHIM
Mëshirëploti
EL-MELIK
Sunduesi
EL-KUDDUS
i Pastërti
ES-SELAM
Paqëdhënësi
EL-MU’MIN
Siguruesi
EL-MUHEJMIN
Mbizotëruesi
EL-AZIZ
Fuqiploti
EL-XHABBAR
i Gjithëfuqishmi
EL-MUTEKEBBIR
i Madhërishmi
EL-HALIK
Krijuesi
EL-BARIJ
Filluesi
EL-MUSAWWIR
Formëdhënësi
EL-GAFFAR
Falësi
EL-KAHHAR
Mposhtësi
EL-WEHHAB
Dhuruesi
ER-REZAK
Furnizuesi
EL-FETTAH Zgjidhjedhënësi
EL-’ALIM
i Gjithëdituri
EL-KABID
Shtrënguesi
EL-BASIT
Dhënësi
EL-HAFIDU
Përulësi
ER-RAFI’
Lartësuesi
EL-MU’IZZU
Ngritësi
EL-MUDHIL-L
Nënshtruesi
ES-SEMI’
Dëgjuesi
EL-BASIR
Vështruesi
EL-HAKEM
Gjykuesi
EL-’ADL
i Drejti
EL-LATIF
i Buti
EL-HABIR
i Gjithëinformuari
EL-HALIM
Përdëllimtari
EL-’ADHIM
Madhështori
EL-GAFUR
Gjithëfalësi
ESH-SHEKUR
Mirënjohësi
EL-’ALIJJ
i Larti
EL-KEBIR
i Madhi
EL-HAFIDH Ruajtësi
EL-MUKIT
Ushqyesi
EL-HASIB
Llogarimarrësi
EL-XHELIL
Fisniku
EL-KERIM
Bujari
ER-REKIB
Vigjëluesi
EL-MUXHIB
Lutjepranuesi
EL-WASI’
Gjithëpërfshirësi
EL-HAKIM
i Urti
EL-WEDUD
i Dashuri
EL-MEXHID
i Lavdishmi
EL-BA’ITH
Ringjallësi
ESH-SHEHID
Dëshmuesi
EL-HAKK
i Vërteti
EL-WEKIL
Përkujdesësi
EL-KAWIJJ
i Forti
EL-METIN
i Pathyeshmi
EL-WELIJJ
Mbrojtësi
EL-HAMID
i Falënderuari
EL-MUHSIJ Gjithënjohësi
EL-MUBDIJ
Nismëtari
EL-MU’ID
Rikrijuesi
EL-MUHJI
Jetëdhënësi
EL-MUMIT
Jetëmarrësi
EL-HAJJ
i Gjalli
EL-KAJJUM
i Përjetëshmi
EL-WAXHID
Kreatori
EL-MAXHID
i Nderuari
EL-WAHID
i Vetmi
ES-SAMED
i Domosdoshmi
EL-KADIR
i Fuqishmi
EL-MUKTEDIR
i Gjithëmundshmi
EL-MUKADDIM
Përparuesi
EL-MUEHHIR
Paslënësi
EL-EWWEL
i Pari
EL-AHIR
i Fundit
EDH-DHAHIR
i Dukshmi
EL-BATIN
i Padukshmi
EL-WALIJ
Udhëheqësi
EL-MUTE’ALIJ i Gjithëlartësuari
EL-BERR
Mirëbërësi
ET-TEWWAB
Pendimpranuesi
EL-MUNTEKIM
Ndëshkuesi
EL-’AFUWW
Mëkatfalësi
ER-REUF
i Dhembshuri
MALIKUL-MULK
Pushtetmbajtësi
DHUL-XHELALI WEL IKRAM
Atij i takon madhështia dhe nderi
EL-MUKSIT
Drejtësidhënësi
EL-XHAMI’
Tubuesi
EL-GANIJ
i Pasuri
EL-MUGNI
Pasuridhënësi
EL-MANI’
Privuesi
ED-DAR
Krijuesi i së keqes
EN-NAFI’
Krijuesi i së mirës
EN-NUR
Drita
EL-HADI
Udhëzuesi
EL-BEDI’
Shpikësi
EL-BAKI
i Përherëshmi
EL-WARITH
Trashëguesi
ER-RESHID
Frymëzuesi
ES-SABUR DurimtariAll-llahu ju shperbleft per viziten ne ket forum


Secili eshte peng i veprave te vehtaa !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
((HaCk-LaDi))
Admin
Admin
avatar

Postimet : 252
Piket : 962
I antarsuar : 29/06/2010

MesazhTitulli: ((HaCk-LaDi))   Wed Jun 30, 2010 11:39 am

shum te mir ishin veq vazhdo Arrow Arrow Arrow Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Emrat e ALL-LLAHUT dhe perkthimi i tyre ne gj. shqipe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: Emrat e ALL-LLAHUT dhe Perkthimi i tyre ne shqip-
Kërce tek: