pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Marihuana lufton kancerin ne tru

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Marihuana lufton kancerin ne tru   Wed Dec 02, 2009 7:04 pm

Marihuana shkaterron qelizat kancerogjene. Perberesi kryesor i hashashit, i quajtur THC, ka efekte antitumorale ne tru, sipas nje studimi te kryer nga Universiteti Complutense ne Madrid.

Shkencetaret kane injektuar nje sasi te perditshme THC tek minjte ne laborator dhe kane konstatuar se ajo shkaterronte qelizat kancerogjene.

Prania e THC sipas tyre, e ka reduktuar ne 80 perqind zhvillimin e tumoreve. Rezultatet e perftuara jane publikuar edhe ne “Journal of Clinical Investigation”.

Injeksionet e THC per 26-30 dite te kryera ne dy paciente te goditur nga nje tumor agresiv ne tru, kane sjelle vdekjen e qelizave kancerogjene dhe kane penguar progresin e semundjes.

Autoret e studimit besojne se zbulimet e tyre do te cojne ne gjetjen e strategjive te reja per parandalimin e zhvillimit te tumoreve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Marihuana lufton kancerin ne tru
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: