pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çaji i gjelbër për mishin e dhëmbëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Çaji i gjelbër për mishin e dhëmbëve   Wed Dec 02, 2009 7:01 pm

Çaji i gjelbër për mishin e dhëmbëveHulumtuesit nga Universiteti Kyushu kanë analizuar disa vullnetarë të moshave ndërmjet 49 deri 59-vjeçare, ndërsa rezultatet e studimit janë publikuar në revistën “Journal of Periodontology”.

Të dhënat kanë treguar se sa më shpesh të konsumohet çaji i gjelbër aq më të vogla janë mundësitë e sëmurjes së mishit të dhëmbëve, por duke mos lënë anash edhe vizitat te stomatologu.

Efektet pozitive të çajit të gjelbër mund të shpjegohen me veprimin e polifenoleve antioksiduese mbi bakteret të cilat shkaktojnë infeksione të zgavrës së gojës.

Më herët është treguar se edhe konsumimi i drithërave, fibrave ushqyese dhe vitaminës C, zvogëlon rrezikun për sëmundjet e mishit të dhëmbëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Çaji i gjelbër për mishin e dhëmbëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: