pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hormoni kthen fertilitetin te femrat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Hormoni kthen fertilitetin te femrat   Wed Dec 02, 2009 7:00 pm

Hormoni kthen fertilitetin te femrat

Një grup shkencëtarësh britanikë besojnë se një hormon i zbuluar së fundmi, mund të bëhet bazë për trajtimin e papjellorisë te femrat.

Hormoni kispeptin mund të ndihmojë në rivendosjen e funksionin reproduktiv te femrat, të cilat kanë mungesë të hormoneve seksuale, pohojnë hulumtuesit pranë Kolegjit Imperial në Londër.

Studimi i realizuar me dhjetë pjesëmarrëse, ka vërtetuat se kispeptina ka rol kryesor në rregullimin e prodhimit të hormoneve të cilët janë të lidhur me kontrollimin e ciklit menstrual.

Trajtimet aktuale të infertiliteti përfshijnë stimulimin e drejtpërdrejtë të vezoreve që në vete bart mundësinë e shtatzënisë së shumëfishtë, si edhe disa efekte tjera anësore negative.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Hormoni kthen fertilitetin te femrat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: