pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbi pesha shkurton jeten

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Mbi pesha shkurton jeten   Wed Dec 02, 2009 6:59 pm

Mbipesha shkurton jetën
Nëse keni tepricë kilogramësh dhe e keni vështirë t’i përmbaheni dietës së përshkruar nga mjeku, atëherë motivimin për t’u dobësuar duhet ta gjeni në të dhënat e një studimi të ri.

Është treguar se personat të cilët kanë mbipeshë më të madhe sa 1/3 e peshës së rekomanduar (domethënë kanë tepricë prej 20 – 30 kilogramësh nga pesha normale), kanë jetë më të shkurtër, mesatarisht për tre vjet.

Shkencëtarët, po ashtu kanë vërtetuar se çdo rritje e indeksit të masës trupore (BMI) për 5 njësi, shton rrezikun e vdekshmërisë për 30%.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Mbi pesha shkurton jeten
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: