pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Proteinat e bizeles ndihmojnë tek tensioni i lartë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Proteinat e bizeles ndihmojnë tek tensioni i lartë   Wed Dec 02, 2009 6:58 pm

Proteinat e bizeles ndihmojnë tek tensioni i lartë

Studimet më të reja tek minjtë kanë zbuluar se proteinat përbërëse të bizeles mund të shërbejnë si një bar natyral kundër tensionit të lartë dhe sëmundjeve kronike të veshkave.

Disa studime amerikane kanë treguar se proteinat e bizeles mund të nxisin urinimin dhe me këtë të ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut si dhe eliminimin e tonksineve nga organizmi.

Shkencëtarët thonë se konsumimi i bizeles në mënyrë natyrale nuk tregon rezultate aq të mira siç tregon ekstrakti i proteinave.

Nëse këta rezultate të nxjerra në minj vërtetohen edhe tek njerëzit, mund të pritet që në të ardhmen proteinat nga bizelja të përdoren si shtesa të shëndetshme të ushqimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Proteinat e bizeles ndihmojnë tek tensioni i lartë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: