pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Acidet omega-3-yndyrore dhe karcinoma e prostatës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Acidet omega-3-yndyrore dhe karcinoma e prostatës   Wed Dec 02, 2009 6:58 pm

Acidet omega-3-yndyrore dhe karcinoma e prostatës

Në bazë të një studimi të ri, acidet omega-3-yndyrore mbrojnë nga forma agresive e karcinomës së prostatës.

Shkencëtarët kanë analizuar shprehitë ushqyese të 466 meshkujve, të cilët kanë qenë të diagnostikuar me karcinomë agresive të prostatës, ndërsa 478 meshkuj të shëndoshë kanë qenë pjesë e grupit të kontrollit.

Në bazë të konsumimit të acideve omega-3-yndyrore, participantët janë ndarë në katër grupe. Rezultatet kanë treguar se meshkujt të cilët konsumojnë më shumë acide omega-3-yndyrore janë për 63% më pak të rrezikuar për të zhvilluar formën agresive të karcinomës, në krahasim meshkujt të cilët nuk konsumojnë acide omega-3-yndyrore.

Duke pasur parasysh rezultatet e këtij studimi ekspertët rekomandojnë që të konsumohet peshk (sidomos salmon) së paku njëherë në javë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Acidet omega-3-yndyrore dhe karcinoma e prostatës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» News: Trailer for Pokémon Omega Ruby and Alpha Sapphire to Air on Sunday

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: