pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kanella e shëndetshme për diabetikët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Kanella e shëndetshme për diabetikët   Wed Dec 02, 2009 6:55 pm

Kanella e shëndetshme për diabetikët

Nutrition Today në edicionin e fundit të revistës i ka nxitur shkencëtarët të studiojnë më në detaje ndikimin e kanellës në shëndetin e njeriut.

Kanella shfrytëzohet si mëlmesë me mijëra vite për shkak të aromës së saj, ndërsa përdorimi i saj në mjekësi ka filluar në Egjiptin e lashtë. Kjo mëlmesë është edhe pjesë e mjekësisë tradicionale kineze.

Hulumtimet e deritanishme i përshkruajnë kësaj bime një ndikim të fuqishëm në uljen e nivelit të glukozës në gjak, që është veçanërisht e rëndësishme për personat me diabet tip 2.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Kanella e shëndetshme për diabetikët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: