pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mungea e gjumit rrezik per kancer

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: Mungea e gjumit rrezik per kancer   Wed Dec 02, 2009 6:53 pm

Një studim i ri ka treguar se ushtrimet e rregullta trupore mund ta zvogëlojnë rrezikun për t’u sëmurë nga kanceri, mirëpo njëkohësisht është vërtetuar se mungesa e gjumit e pengon këtë ndikim pozitiv të ushtrimeve.


Në studimin e shkencëtarëve amerikanë kanë marrë pjesë afër 6.000 femra me moshë ndërmjet 18 dhe 65-vjeçare.

Rezultatet kanë treguar se pjesëmarrëset në studim të cilat kishin fjetur më pak se shtatë orë në ditë, kanë qenë të rrezikuara për 47% që të sëmuren nga kanceri, në raport me moshataret e tyre të cilat flenë më gjatë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Mungea e gjumit rrezik per kancer
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: