pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 viktima B3 mbron lëkuren

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
avatar

Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

MesazhTitulli: viktima B3 mbron lëkuren   Wed Dec 02, 2009 6:52 pm

Një studim i ri ka zbuluar se vitamina B3 pengon dëmtimet e lëkurës gjatë ekspozimit ndaj rrezeve UV në mënyrë që përforcon përgjigjen imune të organizmit.

Testet e zhvilluara te pjesëmarrësit në studim kanë lënë të kuptohet se vitamina B3 ofron mbrojtje të fuqishme, qoftë nëse përdoret si krem qoftë nëse konsumohet me anë të ushqimit.

Burimet ushqyese të vitaminës B3 janë mishi, arrat, lajthitë, bajamet dhe produktet e ngjashme, dhe drithërat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
viktima B3 mbron lëkuren
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime-
Kërce tek: