pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Formalities to start small catering business in UAE?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
antojames

avatar

Postimet : 200
Piket : 932
I antarsuar : 11/07/2011

MesazhTitulli: Formalities to start small catering business in UAE?    Tue Aug 16, 2011 6:54 ami want to open a small shop where i can start preparing the food in sharjah, then supply it to jebel ali free zone in dubai, and khalid port free zone in sharjah
i need to know the formalities, like what type of business it comes under? can i supply to both the emairates? any special permission from JAFZ office? etc
_________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]|[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Formalities to start small catering business in UAE?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VoipSwitch [Sale/ Rent/Lease] Start Your Own Business , BEST
» Linux Based Stable Solution for VoIP Business!!
» do not run browser, when start selenium testing
» start selenium 2 with Internet Explorer.
» Could not start Selenium session: Connection timed out: connect

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: feja islame :: kurani dhe tesfiri-
Kërce tek: